יום המשתמשים נדחה בשל משבר הקורונה. מועד חדש ייקבע בהמשך.

"יום משתמשים" בתת"ח (תקשורת תומכת וחליפית) הוא אירוע חוויתי עבור משתמשי תת"ח. יום זה וכל הפעילות בו יונגשו במלואם בתת"ח ויעניקו למשתתפים את האפשרות לפעילות עצמאית ובחירה בין מגוון הפעילויות.

יום המשתמשים נוסד ע"י עמותת "אייזק ישראל" ומתקיים במקומות שונים בארץ במשך שנים. השנה, בתאריך 7.5.20 יתקיים האירוע ב"תלמים תעסוקה" בקיבוץ מגידו.

אז מה בעצם קורה פה?

משתמשי תת"ח, מטפלים, הורים ואנשי מקצוע העוסקים בתחום יוזמנו לאחה"צ חוויתי שיכלול פעילויות מגוונות בשטח החווה כמו בישול במטבח שדה, עמדת שייקים מפנקת, האכלת כבשים, סיור בחווה, שתילה/זריעה של ירקות אורגניים.

כל הפעילויות יונגשו בתת"ח ושטח החווה יסומל להבנה והתמצאות. תמונות וסרטונים על הפעילות ישלחו לפני הביקור בחווה, בעזרתם יחשפו המשתמשים לסמלים החדשים, יתרשמו ממגוון הפעילויות שיהיו ביום המשתמשים.

הפעילות תבנה בהתאם ליכולות המשתתפים, בקבוצות קטנות ותלווה באנשי מקצוע בעלי ניסיון טיפולי רב. השתתפות מותנית בהרשמה מוקדמת.

מספר המקומות מוגבל!

טופס הרשמה יום משתמשים בחוות תלמים

תלמים תעסוקה

"תלמים" הינה חווה חקלאית שיקומית  שהוקמה בקיבוץ מגידו על מנת לתת מענה תעסוקתי לאנשים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית, לאנשים על רצף האוטיזם ושיקום.

הבחירה להקים חווה חקלאית נובעת מתפיסת עולם ערכית המתייחסת לאפשרות מתן בחירה, העדפה ושוויון. ענפי החקלאות והבנייה האקולוגית מייצרים מגוון רחב של עיסוקים המותאמים באופן מיטבי לצרכים, לשאיפות ולרצונות של כל חבר.

לחברי החווה יכולת בחירה בנוגע לתעסוקתם ולאופי הפעילות החקלאית הרצויה מבחינתם. במסגרת העבודה החקלאית החברים חווים קשר של סיבה ותוצאה ומלווים תהליכים, דבר המסייע לפתח תחושת מסוגלות ונותן מענה לצרכים רגשיים. בנוסף אנו מטפחים את הידע המקצועי של חברי החווה באמצעות קורסים מקצועיים המותאמים ליכולותיהם האינטלקטואליות.

 

המעוניינים לפנות לסיוע במימון הסעות לחוות תלמים מוזמנים לפנות בדוא״ל

Israelaac@gmail.com

תשובות תשלחנה אחת לשבוע בימי ראשון.

אנא הקדימו לשריין תאריך ולערוך את סידורי ההסעה הנדרשים.